Neohodnoceno

Zavařovací spona na víčko OMNIA 83mm, 5ks

Zavařovací spona na víčko OMNIA.

Průměr krytky je 83mm, sada obsahuje 5ks spon.

 

 

Skladem (>5 ks)
295 Kč

Je to zavařování bez použití zavařovací hlavy pomocí upínací spony a zavařovací krytky. Spona upínací se zavařovací krytkou přidržuje stejnoměrně po celém obvodu víčko OMNIA  Ø 83 mm k hrdlu sklenice po dobu sterilace a následného chladnutí - zavařování bez použití  zavařovací hlavy.

Víčka OMNIA před nasazením na sklenice omyjeme v teplé vodě se saponátem, opláchneme je a osušíme. Víčko mechanicky nepoškozené položíme na hrdlo sklenice, která je naplněna maximálně 1 cm pod okraj. Na víčko položíme zavařovací krytku a pak ze strany lehce zasuneme upínací sponu tak, aby zarolované okraje spony seděly mezi víčkem a horní hranou opěrného kroužku sklenice.  Je-li spona na středu víčka a zavařovací krytky , zatlačíme dlaněmi na okraje spony tak, aby zaklaply zarolované okraje za spodní okraj opěrného kroužku sklenice.

Tím je víčko stejnoměrně přitlačeno ke sklenici. Naplněné a uzavřené sklenice vkládáme do vody  ( v zavařovacím hrnci ). Klasicky zavaříme podle druhu ovoce či zeleniny. Po běžném tepelném zpracování sklenice vytáhneme a necháme je vychladnout cca na 30 °C.

Po vychladnutí zavařených sklenic upínací spony a zavařovací krytky sejmeme.

Víčka po vychladnutí na zavařených sklenicích drží vytvořeným podtlakem, který vznikl při zavařovacím procesu

Při sterilaci je nutno mít takový počet upínacích spon a zavařovacích krytek, kolik sklenic budeme sterilovat najednou

Sundané upínací spony a zavařovací krytky používáme znovu k zavařování dalších sklenic.

 

Spona je vhodná na větší víčko OMNIA, které má průměr 83mm a je vhodné na nádoby o objemu 0,7l.