Neohodnoceno

Zavařovací krytka na víčko OMNIA 68mm, 5ks

Zavařovací krytka na víčko OMNIA.

Průměr krytky je 68mm, sada obsahuje 5ks krytek.

 

 

Skladem (>5 ks)
195 Kč

Zavařovací krytka je vhodná pro zavařování v zavařovacím hrnci. Zavařovací krytka s upínací sponou přidržuje stejnoměrně po celém obvodu víčko OMNIA Ø 68 mm k hrdlu sklenice po dobu sterilace a následného chladnutí - zavařování bez použití  zavařovací hlavy. Zavařovací krytka vyplňuje ( vytěsňuje ) prostor mezi víčkem a upínací sponou - slouží k dokonalému přitlačení víčka ke sklenici po celém obvodu. Zavařovací krytka zabraňuje mechanickému poškození víčka při nasazování a sundávání spony a tím prodlužuje životnost víčka.

Zavařovací krytka je nezbytnou součástí při zavařování pod  upínací spony. Víčka OMNIA před nasazením na sklenice omyjeme v teplé vodě se saponátem, opláchneme je a osušíme. Víčko mechanicky nepoškozené položíme na hrdlo sklenice, která je naplněna maximálně  1 cm pod okraj. Na víčko položíme zavařovací krytku a pak ze strany lehce zasuneme upínací sponu tak, aby zarolované okraje spony seděly mezi víčkem a horní hranou opěrného kroužku sklenice. Je-li spona na středu víčka a zavařovací krytky, zatlačíme dlaněmi na okraje spony tak, aby zaklaply zarolované okraje za spodní okraj opěrného kroužku sklenice. Tím je víčko stejnoměrně přitlačeno ke sklenici.

Naplněné a uzavřené sklenice vkládáme do vody ( v zavařovacím hrnci ). Klasicky zavaříme podle druhu ovoce či zeleniny. Po běžném tepelném zpracování sklenice vytáhneme a necháme je vychladnout cca na 30 °C. Po vychladnutí zavařených sklenic upínací spony a zavařovací krytky sejmeme. Víčka po vychladnutí na zavařených sklenicích drží vytvořeným podtlakem, který vznikl při zavařovacím procesu. Při sterilaci je nutno mít takový počet upínacích spon a zavařovacích krytek, kolik sklenic budeme sterilovat najednou.  Sundané upínací spony a zavařovací krytky používáme znovu k zavařování dalších sklenic.

 

Krytka je vhodná na malé víčko OMNIA. Víčko o rozměru 67mm na nádoby o objemu 0,3l.