Smaltované nádobí ART

Řada smaltovaného nádobí ART je dekorována originální technikou nanášení smaltu zvanou „Fládrování". Fládrování je skoro zapomenutá technologie, která však pro svou jedinečnost nemohla být definitivně pohřbena. Proto jsme se jí rozhodli znovu oživit a nabídnout zákazníkům, kteří hledají originalitu, vymykající se zažitým stereotypům, v sortimentu smaltovaného nádobí. Tato technika je pro Česko unikátní a žádný výrobce smaltovaného nádobí na celém světě jí ve svém sortimentu nenabízí. Jedná se o jedinečnou technologii, kdy každý kus nádobí je unikátem. Jednotlivé pruhy smaltu jsou totiž ručně nanášeny s náležitou pílí a pečlivostí zkušenými pracovníky, kteří mají léta zkušeností a dokáží tak vykouzlit velmi kvalitní práci. Každý fládrovaný hrnec, rendlík či miska je tedy originálem a má tedy i vlastní „duši", protože šířka pruhů, jejich ostrost či jednotlivé linky ve fládru se díky technologii ručního nanášení mohou mírně lišit.

Ocelový plech se smaltovaným povrchem je zdravotně nezávadný a v průběhu vaření se z něj nic neuvolňuje. Nádobí lze navíc použít jak na klasický plynový sporák, tak i na elektrické desky, indukci, či sklo-keramiku. Samozřejmostí je i využití hrnců a rendlíků při vaření a pečení v troubě, avšak je nezbytné sundat poklici, ta do trouby nesmí. 

Po uvaření lze nádobí umýt v myčce. Nádobí řady ART je vysoce odolné a originální, tak ale i velmi praktické a hodí se do každé dobré domácnosti. 

V naší nabídce naleznete hned několik barevných provedení smaltovaného nádobí ART.